میخک جوانه های گل میخک است ، همیشه سبز به نام Syzygium aromaticum معروف است . در هر دو شکل کامل و زمینی ، این ادویه همه کاره می تواند برای فصله کردن کباب گلدان ، اضافه کردن طعم به نوشیدنی های گرم و ایجاد گرمای تند برای کوکی ها و کیک ها باشد.

همواره ممکن است میخک را به عنوان یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده مواد پخته شده زنجبیل یا یک ادویه اصلی در غذاهای هندی استفاده شود.

میخک ها بیشتر به عنوان ادویه ای شیرین و معطر شناخته می شوند ، اما در طب سنتی نیز از آن استفاده شده است. در حقیقت ، بررسی ها و مطالعات حیوانی نشان داده اند كه تركیبات موجود در میخك می توانند فواید سلامتی زیادی داشته باشند ، از جمله آن می توان به سلامت كبد و همچنین به ثبات سطح قند خون كمك كرد .

 

در این مقاله 8 مورد از عالی ترین و چشمگیرترین مزایا و فواید سلامتی غذا خوردن میخک بررسی شده است.

 

فواید عالی و بی نظیر میخک

 

1) حاوی مواد مغذی مهم

میخک حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، بنابراین استفاده از میخک های کامل یا زمینی برای افزودن طعم به غذای شما می تواند برخی از مواد مغذی مهم را تأمین کند.

یک قاشق چایخوری (2 گرم) میخک زمین حاوی:

  • کالری: 6
    کربوهیدرات: 1 گرم
    فیبر: 1 گرم
    منگنز: 55٪ از ارزش روزانه (DV)
    ویتامین K: 2٪ از DV

منگنز یک ماده معدنی اساسی برای حفظ عملکرد مغز و ساخت استخوان های قوی و محکم است . جدا از منبع غنی منگنز ، میخک فقط در مقادیر کمی استفاده می شود و مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی را تأمین نمی کند. بنابراین میخک ها کالری کمی دارند اما منبع غنی منگنز هستند. در غیر این صورت آنها منبع مهمی از مواد مغذی هستند.

فواید میخک

2) از بین بردن باکتری ها

در حقیقت بررسی شده است که میخک دارای خواص ضد میکروبی است ، به این معنی که می تواند به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها کمک کند. طبق یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که اسانس میخک سه نوع باکتری مشترک از جمله E. coli را کشت ، که یک نوع باکتری است که می تواند باعث مسمومیت غذایی شود . علاوه بر این ، خواص ضد باکتریایی میخک حتی می تواند به ارتقاء سلامت دهان و دندان نیز کمک کند .

در یک مطالعه لوله آزمایش ، ترکیبات استخراج شده از میخک برای جلوگیری از رشد دو نوع باکتری که در بیماری لثه نقش دارند متوقف شد .یک مطالعه دیگر در 40 نفر ، اثرات دهانشویه گیاهی مرکب از روغن درخت چای ، میخک و ریحان را آزمایش کرد. آنها پس از 21 روز از دهانشویه گیاهی ، باعث بهبود در سلامت لثه و همچنین مقدار پلاک و باکتری در دهان شدند . در نهایت همراه با مسواک زدن منظم و بهداشت دهان و دندان مناسب ، اثرات ضد باکتریایی میخک ممکن است به سلامتی دهان شما کمک کند.

 

3) سرشار از آنتی اکسیدان ها

علاوه بر داشتن چندین ویتامین و مواد معدنی مهم ، میخک سرشار از آنتی اکسیدان است . آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که استرس اکسیداتیو را کاهش می دهند و می توانند در ایجاد بیماری مزمن نقش به سزایی داشته باشند . میخک همچنین حاوی ترکیبی به نام اوژنول است که نشان داده شده است که به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی عمل می کند. در حقیقت ، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که اوژنول آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد را 5 برابر موثرتر از ویتامین E ، آنتی اکسیدان قوی دیگر متوقف کرده است . مصرف میخک در رژیم غذایی شما به همراه سایر غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان می تواند به بهبود سلامت کلی شما کمک کند.

 

4) کمک به محافظت در برابر سرطان

برخی تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات موجود در میخک ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کند. طبق یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که عصاره میخک به جلوگیری از رشد تومورها کمک کرده و باعث مرگ سلول در سلول های سرطانی می شود. یک آزمایش لوله آزمایش دیگر نتایج مشابهی را مشاهده کرد ، نشان داد که مقادیر غلیظ روغن میخک باعث مرگ سلول در 80٪ سلول های سرطانی مری می شود .

در نهایت eugenol موجود در میخک دارای خاصیت ضد سرطان است. بر اساس یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که اوژنول منجر به مرگ سلول در سلول های سرطانی گردن رحم می شود. با این حال ، به خاطر داشته باشید که این مطالعات لوله آزمایش از مقادیر بسیار غلیظ عصاره میخک ، روغن میخک و اوژنول استفاده کرده است. اوژنول به مقدار زیادی سمی است و مصرف بیش از حد آن روی روغن میخک ممکن است باعث آسیب کبدی به ویژه در کودکان شود. تحقیقات بیشتر لازم است تا مشخص شود که مقادیر کمتر ممکن است روی انسان تأثیر بگذارد.

 


بیشتر بخوانید : 5 خاصیت فوق العاده برگهای اکالیپتوس


 

5) کاهش زخم معده

برخی بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات موجود در میخک می توانند به درمان زخم معده کمک کنند . همچنین به عنوان زخم معده شناخته می شود ، زخم معده زخم های دردناکی است که در آستر معده ، اثنی عشر یا مری شکل می گیرد. آنها معمولاً در اثر کاهش سطح محافظ معده ایجاد می شوند که علت آن عواملی مانند استرس ، عفونت و ژنتیک است . در یک مطالعه حیوانات ، روغن ضروری از میخک باعث افزایش تولید مخاط معده شد. مخاط معده به عنوان مانع عمل می کند و به جلوگیری از فرسایش لایه معده از اسیدهای گوارشی کمک می کند.

یک مطالعه دیگر در مورد حیوانات نشان داد که عصاره میخک به معالجه زخم معده کمک کرده و اثرات مشابه بسیاری از داروهای ضد زخم به نمایش گذاشته است. گرچه اثرات ضد زخم میخک و ترکیبات آنها امیدوار کننده است ، اما مطالعات بیشتری در مورد تأثیر آنها در انسان مورد نیاز است.

 

6) کمک به تنظیم قند خون

بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد که ترکیبات موجود در میخک ممکن است به کنترل قند خون کمک کند . یک مطالعه حیوانی نشان داد که عصاره میخک به افزایش قند خون در موش های مبتلا به دیابت کمک می کند . یکی دیگر از آزمایشات آزمایشگاهی حیوانات ، به بررسی اثرات عصاره میخک و نیژیرسین ، ترکیبی که در میخک ها ، چه بر روی سلول های عضلانی انسان و چه در موش های مبتلا به دیابت ، رسیده است.

میخک و نیژیرسین برای افزایش جذب قند از خون به سلول ها ، افزایش ترشح انسولین و بهبود عملکرد سلول های تولید کننده انسولین مشخص شدند. انسولین هورمونی است که وظیفه انتقال قند از خون به سلولهای شما را بر عهده دارد. عملکرد مناسب انسولین برای حفظ سطح قند خون ضروری است. در نتیجه همراه با یک رژیم غذایی متعادل ، میخک می تواند به شما در حفظ میزان قند خون کمک کند.

 

7) بهبود سلامت کبد

تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که ترکیبات مفید موجود در میخک می تواند به سلامت کبد کمک کند. ترکیب اوژنول ممکن است به ویژه برای کبد مفید باشد. یک مطالعه حیوانات موش هایی را با مخلوط بیماری کبد چرب که حاوی روغن میخک یا اوژنول است تغذیه می کند . هر دو مخلوط باعث بهبود عملکرد کبد ، کاهش التهاب و کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. یک مطالعه دیگر در مورد حیوانات نشان داد که اوژنول موجود در میخک به معکوس علائم سیروز کبدی یا زخم کبد کمک می کند.

متأسفانه تحقیقات در مورد اثرات محافظتی از کبد میخک ها و eugenol در انسان محدود است. با این حال ، یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف مکمل های اوژنول به مدت 1 هفته سطح گلوتاتیون، ترانسفراز (GSTs) را کاهش می دهد ، خانواده ای از آنزیم های درگیر در سم زدایی که اغلب نشانه ای از بیماری کبد است .

میخک نیز از نظر آنتی اکسیدان زیاد است که به دلیل توانایی کمک به کاهش استرس اکسیداتیو می تواند از بروز بیماری های کبدی جلوگیری کند. با این وجود ، اوژنول به مقدار زیاد سمی است. یک مطالعه موردی در یک پسر 2 ساله نشان داد که 5 الی 10 میلی لیتر روغن میخک باعث آسیب جدی به کبد شده است .

 


بیشتر بخوانید : مواد غذایی ارگانیک چیست ؟


 

8) ارتقاء بخشیدن سلامت استخوان

توده استخوانی پایین عارضه ای است که حدوداً 43 میلیون سالمند پیر در ایالات متحده به آن مبتلا می شوند. این می تواند به ایجاد پوکی استخوان منجر شود ، که ممکن است خطر  شکستگی را افزایش دهد. نشان داده شده است كه برخی از تركیبات موجود در میخكها در مطالعات حیوانی به حفظ توده استخوانی كمك می كنند.

به عنوان مثال ، یک مطالعه روی حیوانات نشان داد که عصاره میخک موجود در eugenol زیاد باعث بهبود چندین نشانگر پوکی استخوان و افزایش تراکم و قدرت استخوان می شود . میخک ها همچنین سرشار از منگنز هستند و 30٪ از DV چشمگیر را فقط در 1 قاشق چایخوری (2 گرم) میخک زمین فراهم می کنند. منگنز ماده معدنی است که در تشکیل استخوان نقش دارد و برای سلامتی استخوان بسیار مهم است .

یک مطالعه حیوانی نشان داد که مصرف مکمل های منگنز به مدت 3 ماه ، تراکم مواد معدنی استخوان و رشد استخوان را افزایش می دهد. با این حال ، تحقیقات فعلی در مورد تأثیر میخک ها بر توده استخوان ، عمدتاً محدود به مطالعات حیوانات و لوله آزمایش است. تحقیقات بیشتری برای تعیین چگونگی تأثیر آن بر تشکیل استخوان در انسان مورد نیاز است.